Galerie 2017 Newsy

Wielopole Skrzyńskie po raz drugi wraz z 515 miejscowościami w Polsce wyruszyło z Trzema Królami, aby pokłonić się Jezusowi

6 stycznia 2017 r. już po raz drugi mieszkańcy Wielopola Skrzyńskiego oraz gminy i dekanatu przeszli w Orszaku Trzech Króli. Tym razem z hasłem: „Pokój i dobro”. Mimo dwunastostopniowego mrozu w orszaku wzięło udział ok. 2300 osób. Orszak rozpoczął się o godz. 12.30 przy kościele w Wielopolu Skrzyńskim. Po modlitwie „Anioł Pański” i wysłuchaniu dekretu Cezara Augusta orszaki reprezentujące trzy kontynenty wyruszyły w tym roku dłuższa trasą w kierunku rynku.

Po drodze uczestnicy orszaku zatrzymywali się przy dwóch mansjonach. Widzowie mogli zobaczyć krótkie przedstawienia teatralne przypominające o odwiedzinach Anioła u pasterzy oraz o wizycie królów w gospodzie. Na scenie na Rynku mędrcy oddali pokłon Jezusowi i złożyli złoto, kadzidło i mirrę. Po złożeniu pokłonu miało miejsce wspólne kolędowanie. Można było także podziwiać żywą szopkę wraz z okazałym inwentarzem, a także napić się ciepłej herbaty oraz skosztować regionalnych przysmaków. Poczta Polska przy swoim stoisku umożliwiła wysłanie pozdrowień z Orszaku.

Wspólne starania parafii i wspólnot przy nich działających, organizacji i instytucji samorządowych naszej gminy, szkół, katechetów, nauczycieli i wielu ludzi dobrej woli sprawiły, że Orszak był taki wspaniały. Szczególną atmosferę tworzyły barwne stroje. Uwagę zwracały pomysłowe kostiumy i nakrycia głowy wykonane przez uczestników orszaku. Warto zaznaczyć, że wolontariusze Orszaku rozdali uczestnikom 2600 koron, 1000 śpiewników, 1000 barwnych chorągiewek i 2500 naklejek, 1500 opłatków oraz 2000 chlebków, a jako nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie „Głosuj na Wielbłąda i wygraj korony” rozdano 3500 czekoladek. Wszystko to sprawiło, że II Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim okazał się naprawdę pięknym, radosnym i wspólnym świętowaniem.

Tekst i foto: ks. Michał Polański