Zmarł bp Stanisław Padewski, kapucyn

Wpisany przez Admin

Zmarł bp Stanisław Padewski, kapucyn. Jego odejście do Pana miało miejsce w niedzielę, 29 stycznia 2017 roku, w klasztorze kapucynów w Sędziszowie Małopolskim koło Rzeszowa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 1 lutego w kościele klasztornym kapucynów w Sędziszowie Małopolskim przy ulicy Jana Pawła II, 42. W ramach tej uroczystości przewidziane są następujące wydarzenia: 8.30 – Wniesienie ciała zmarłego do kościoła; 8.40 – Jutrznia; 11.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 11.30 – Różaniec; 12.00 – Msza św. pogrzebowa, a po niej procesja na cmentarz i złożenie ciała w grobie.

Świętej pamięci bp Stanisław Padewski był kapucynem, przeżył 85 lat, w Zakonie 68, w kapłaństwie 60, w biskupstwie 22. Dla zapoznania się z jego życiem i posługą można sięgnąć do notki biograficznej zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej kapucynów.

Z wyrazami braterskiej więzi

Br. Jerzy Ciupak OFMCap