Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na VII Niedzielę Zwykłą, 19.02.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. Parafia Chrystusa Króla w Rzeszowie zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się we wtorek, 21 lutego, o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Gościem specjalnym będzie Marcin Jakimowicz, który podzieli się z uczestnikami swoim świadectwem.

2. W dniach 26.02-4.03.2017 r. przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy kapłanów do podjęcia działań duszpasterskich w trosce o trzeźwość. Wykorzystajmy do tego czas Wielkiego Postu i przesłane wcześniej materiały.

3. W środę, 1 marca br. rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęćmy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i rekolekcjach.

4. W piątek, 3 marca br., o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów. Następnie przejdziemy ulicami: Lisa Kuli, Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła do kościoła oo. Bernardynów, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza św. (kapłanów zapraszamy do koncelebry). Zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść świece.

5. W sobotę, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków” w niedzielę, 5 marca o godz. 9.30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 4.

6. Zapraszamy kapłanów do udziału w wielkopostnych dniach skupienia:
– w sobotę, 4 marca, godz. 10.00 – Sędziszów /OO. Kapucyni/; 14.00 – Dębowiec /Saletyni/,
– w poniedziałek, 6 marca, godz. 15.00 i godz. 19.00 – DD „Tabor” w Rzeszowie.

7. Przesyłamy ankietę z Dokumentu Przygotowawczego przed Synodem Biskupów nt. młodzieży (w wersji papierowej i elektronicznej). Prosimy księży proboszczów i duszpasterzy grup młodzieżowych o udzielenie odpowiedzi na problemy i pytania tam zawarte. Odpowiedzi prosimy przekazać do Kurii do końca marca pocztą lub za pośrednictwem księży dziekanów.