Galerie 2017 Newsy

Biskup Rzeszowski na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym

Obchody związane z Światowym Dniem Chorego w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęły się już 7 lutego 2017 r. w Babicy. Z kolei w piątek 10 lutego Biskup Ordynariusz odprawił Mszę św. w na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

7 lutego biskup rzeszowski Jan Wątroba modlił się w Domu Pomocy Społecznej w Babicy. Dwa dni później, 9 lutego, bp Edward Białogłowski odprawił Mszę św. w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Rudzie k. Kamionki. Z kolei 10 lutego, przed południem, bp Edward Białogłowski modlił się w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie. Po południu bp Jan Wątroba modlił się na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Mszę św. w kaplicy Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego razem z bp. Janem Wątrobą koncelebrowali: ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowski j i ks. Łukasz Ślusarczyk – kapelan Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego. W Mszy św. uczestniczył także ks. Władysław Jagustyn – proboszcz parafii św. Krzyża w Rzeszowie, na której terenie znajduje się Oddział Paliatywno-Hospicyjny. W homilii bp Jan Wątroba nawiązał do Orędzia Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. do zebranych w kaplicy przemówił Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Następnie Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej odwiedził chorych leżących w salach. Spotkał się także z dyrekcją i pracownikami Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Główne obchody Światowego Dnia Chorych w Diecezji Rzeszowskiej odbędą się 11 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Po południu Biskup Rzeszowski będzie modlił się w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie. O godz. 11.00 bp Kazimierz Górny odwiedzi Dom Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Rzeszowskiej im. ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie.

W poniedziałek 13 lutego bp Kazimierz Górny odwiedzi Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, natomiast bp Jan Wątroba – Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. św. Jadwigi Królowej. (tn)

Zdjęcia – tn