Formacja kapłanów. Dzień skupienia

Jednym z elementów stałej formacji kapłanów w diecezji rzeszowskiej są cykliczne dekanalne spotkania modlitewne. Raz w miesiącu, najczęściej w trzeci czwartek miesiąca, w jednej z parafii dekanatu spotykają się wszyscy księża: proboszczowie i wikariusze (w zależności od dekanatu: od kilkunastu do około trzydziestu księży). Oprócz adoracji Najświętszego Sakramentu jest to okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, a także przedstawienia bieżących komunikatów.

W czwartkowy wieczór, 16 lutego 2017 r., odbył się dzień skupienia w dekanacie farnym  w Rzeszowie. Tym razem księża modlili się w parafii św. Krzyża. Nabożeństwo prowadził ks. Przemysław Jamro – wikariusz tejże parafii. W modlitwie znalazły się motywy związane z kultem Matki Bożej Szkaplerznej, hasłem tegorocznego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” oraz duchowością św. Brata Alberta, którego rok przeżywamy w Kościele w Polsce.

Po nabożeństwie ks. Władysław Jagustyn – dziekan dekanatu farnego i proboszcz parafii św. Krzyża, przedstawił zebranym ogłoszenia związane z funkcjonowaniem różnych duszpasterstw w dekanacie.

Ojcem duchownym koordynującym dni skupienia w dekanacie farnym w Rzeszowie jest ks. Stanisław Zych – emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. (tn)

Zdjęcia – tn