Galerie 2017 Newsy

W Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej

W sobotę, w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach, odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorami mistrzostw byli: Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz Oddział KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

„Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 26 drużyn z diecezji Rzeszowskiej. W sumie ponad 250 zawodników, zarówno chłopców, jak i dziewcząt, przybyło do Gorlic na mistrzostwa. Były to pierwsze tego typu zawody, organizowane w naszym mieście i myślę, że nie ostatnie. Drużyny KSM przybyły nawet z tak odległych miejsc, jak Kolbuszowa, czy Kamień” – powiedział nam ks. Michał Liput, organizator mistrzostw.

Zanim jeszcze rozpoczęto sportową rywalizację, w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej, odbyła się msza święta z udziałem wszystkich drużyn, organizatorów oraz zaproszonych gości. Tuż po niej, Rafał Kukla, burmistrz Gorlic, dokonał uroczystego otwarcia mistrzostw. Dziewczęta rywalizowały w hali sportowej gorlickiej „Jedynki”, a chłopcy w hali OSiR. Mistrzami diecezji zostały drużyny KSM Rzeszów – Załęże przed KSM Mała i KSM Kupno. Wśród pań tytuł mistrzowski powędrował do KSM Kolbuszowa. Na drugim miejscu znalazły się siatkarki z KSM Gorlice parafia św. Jadwigi Królowej, a trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki KSM Sławęcin. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Gabriela Fryc z KSM Kolbuszowa, a wśród siatkarzy Tomasz Kozłowski z KSM Rzeszów – Załęże.

„Mistrzowie diecezji będą nas reprezentować na mistrzostwach Polski. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Niewiele brakło, aby nasze siatkarki zdobyły pierwsze miejsce. Ze swej strony wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów” – powiedział nam ks. Dominik Leniart, współorganizator rozgrywek.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je organizatorzy turnieju ks. Michał Liput i Dominik Leniart oraz Adam Piechowicz, radny miasta Gorlice.

Tekst i zdjęcia: Marek Podraza