Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Zwykłą, 5.02.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. W środę, 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka w 2015 roku. Zostanie on poprzedzony ogólnopolskim czuwaniem w intencji ofiar handlu ludźmi: „Noc zamieniona w MOC miłosierdzia” z 3 na 4 lutego w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Nabożeństwu będzie przewodniczyć bp Grzegorz Ryś. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

2. W sobotę, 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (OO. Bernardyni) o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio VIA i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Zachęcamy do modlitwy we wszystkich parafiach w intencji chorych i opiekujących się nimi.

3. Drukarnia „Bonus Liber” zachęca do nabycia Modlitewnika chorego. Zamówienia prosimy kierować bezpośrednio do drukarni. Odbiór modlitewnika – osobiście w drukarni lub przez kolporterów.

4. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przekazuje wszystkim parafiom podziękowanie za włączenie się w VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości przekazuje Vademecum Apostolstwa Trzeźwości na 2017 r. oraz plakat na 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (26.02-4.03.2017). Dwa pozostałe plakaty zostaną przekazane w późniejszym czasie. Prosimy o przyjęcie tych materiałów
i wykorzystanie w działaniach duszpasterskich.

6. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce – przedpremiera 5 lutego o godz. 19.00 ( w kinach od 17 lutego) oraz na film Martina Scorsese „Milczenie”. „Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz). Wyświetlany w kinach od 17 lutego.

7. Prosimy o nadsyłanie do Archiwum Kurii odpisów ksiąg metrykalnych za rok 2016. Termin upływa 15 lutego 2017 r.