Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na VI Niedzielę Zwykłą, 12.02.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. W roku 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz w Roku Maryjnym zostaną zorganizowane dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 – 25 kwietnia. Cena: 450 zł i 145 euro. Szczegółowy program na stronie biura Matteo Travel lub pod numerem telefonu 504 189 508. Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Cena: 860 zł i 370 euro. Szczegółowy program na stronie biura El Holiday lub pod numerem telefonu 604 247 912. Organizacje tych pielgrzymek koordynują: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Diecezji Rzeszowskiej oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej”. Współorganizatorami są wspomniane wyżej biura pielgrzymkowe. Bliższych informacji można zasięgnąć u ks. Józefa Kuli, tel. 698 614 178 lub w poszczególnych biurach.

2. Zapraszamy do udziału w Konferencji naukowej: „Człowiek w świecie wartości”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie we wtorek, 21 lutego. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą św. w kościele OO. Bernardynów, otwarcie konferencji o godz. 9.30. Zgłoszenia udziału do 17 lutego: e-mail: akawalek@pcen.pl lub tel. 17 853 40 97 w. 34.

3. Informujemy, że wielkopostne dni skupienia dla kapłanów odbędą się:
– w sobotę, 4 marca, godz. 10.00 – Sędziszów /OO. Kapucyni/; 14.00 – Dębowiec /Saletyni/,
– w poniedziałek, 6 marca, godz. 15.00 i godz. 19.00 – DD „Tabor” Rzeszów.

4. Prosimy o nadsyłanie do Archiwum Kurii odpisów ksiąg metrykalnych za rok 2016. Termin upływa 15 lutego 2017 r.

5. Zachęcamy do oglądania filmów religijnych, które będą wyświetlane w kinach od 17 lutego: film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce (jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam) oraz film Martina Scorsese „Milczenie”. „Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz).

6. Kino „Zorza” w Rzeszowie przesyła propozycje filmów na rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. Szczegóły na załączonej informacji, przekazanej przez kino.