Galerie 2017 Newsy

Modlitwa za chorych w rzeszowskich klinikach

Obchody związane z Światowym Dniem Chorego w diecezji rzeszowskiej rozpoczęły się już 7 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Babicy. Przez kolejne dni bp Jan Wątroba, bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny odwiedzali chorych w różnych placówkach leczniczych.

13 lutego bp Jan Wątroba i bp Kazimierz Górny modlili się za chorych i personel medyczny w dwóch szpitalach klinicznych w Rzeszowie.

Biskup Kazimierz Górny o godz. 14.00 odprawił Mszę św. w kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina przy ul. Fryderyka Szopena w Rzeszowie.

Pół godziny później rozpoczęła się Eucharystia w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, której przewodniczył bp Jan Wątroba. Po Mszy św. Biskup Rzeszowski poświęcił II Klinikę Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. (tn)

Zdjęcia: ks. Łukasz Hendzel