Obchody 98. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

Wpisany przez red.

Obchody 98. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

Uroczyste przyrzeczenie „Orląt” i młodzieży strzeleckiej

PROGRAM:

6 marca 2017 r. (poniedziałek)

godz. 17.00 Złożenie kwiatów i zniczy przy grobie płk. Leopolda Lisa-Kuli na cmentarzu „Pobitno” w Rzeszowie.

7 marca 2017 r. (wtorek)

godz. 9.00 Spotkanie z Janem Józefem Kasprzykiem, szefem UDSKiOR w auli II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli przy ul. ks. Jałowego 22 w Rzeszowie.

godz. 12.00 Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem JE  Bpa Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, ślubowanie „Orląt” ZS, kościół Świętych Wojciech i Stanisława, Plac Farny 5 w Rzeszowie.

godz. 13.00 Uroczystość przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli na Placu Farnym: przyrzeczenie strzeleckie dziewcząt i chłopców z Jednostek Strzeleckich Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego na historyczny sztandar ZS Leżajsk z roku 1927. Rotę przyrzeczenia odczyta bratanek Bohatera Leopold Kula.

Organizatorzy:

Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich – płk Jarosław Mokrzycki, Proboszcz Parafii Farnej – ks. Jan Szczupak, Proboszcz Parafii Świętego Krzyża – ks. Władysław Jagustyn, Dyrektor II LO im. płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie – Andrzej Szymanek oraz Związek Strzelecki „STRZELEC” Józefa Piłsudskiego.