XIII Mistrzostwa Polski Księży w piłce nożnej halowej

W dniach 17-18 lutego 2017 r. w Rzeszowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Księży w piłce halowej. Rywalizowało 17 diecezji: częstochowska, gdańska, kielecka, koszalińsko – kołobrzeska, legnicka,  lubelska, łomżyńska, łódzka, opolska, przemyska, rzeszowska, sandomierska, siedlecka, świdnicka, tarnowska, toruńska i zamojsko – lubaczowska. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 150 księży.

Księża- sportowcy rozpoczęli Mistrzostwa w Auli Instytutu Teologiczno – Pastoralnego przy ulicy Witolda, gdzie odbyło się losowanie grup. Rywalizowano w 4 grupach, trzech czterozespołowych i jednej pięciozespołowej. Rozgrywki odbyły się w trzech halach: w Tyczynie, w gimnazjum przy ul. Grunwaldzkiej, w hali w Miłocinie oraz w hali przy IV LO – ul. Dąbrowskiego. Na zakończenie pierwszego dnia zawodów odbyła się uroczysta kolacja dla wszystkich uczestników z udziałem bpa Jana Wątroby – biskupa rzeszowskiego.

W sobotę w katedrze rzeszowskiej  księża  koncelebrowali Mszę św., której  przewodniczył i Słowo Boże wygłosił bp Edward Białogłowski – biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej. W homilii zaznaczył, że sport jest nie tylko dbaniem o siebie, ale dla księży też musi stawać się okazją do apostolstwa.

Sobota była dniem walki o tytuł mistrzowski systemem pucharowym, począwszy od ćwierćfinałów. Dla księży, którzy nie awansowali do najwyższej klasy rozgrywek zorganizowano tzw. Finał B, czyli rywalizację o miejsce 9.

Mistrzem Polski na rok 2017 zostali księża z DIECEZJI KIELECKIEJ, wicemistrzem – księża z diecezji ZAMOJSKO – LUBACZOWSKIEJ, a brązowe medale zdobyli księża z diecezji TARNOWSKIEJ.

WYNIKI

ĆWIERĆFINAŁY

DIECEZJA LEGDNICKA – DIECEZJA SIEDLECKA                                       1 : 3

DIECEZJA ZAMOJSKO-LUBACZOWSKA – DIECEZJA TORUŃSKA          2 : 1