Galerie 2017 Newsy

Zakończenie kolędowania

Na zakończenie tradycyjnego okresu śpiewania kolęd, czyli w święto Ofiarowania Pańskiego, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie gościła uczestników Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie stanęło 20 młodych wykonawców z rzeszowskich szkół podstawowych.

Młodzi artyści rywalizowali w dwóch kategoriach:

• kl. I-III – 8 uczestników zaprezentowało swoje utwory,
  • kl. IV-VI – 12 wykonawców zaśpiewało wybrane kolędy i pastorałki.

„Poziom był bardzo zróżnicowany. Najważniejsza jest jednak radość ze śpiewania i kultywowanie tej pięknej tradycji, jaką jest wspólne kolędowanie” – stwierdził ks. Andrzej Widak, przewodniczący jury, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:

• pierwsze miejsce w kategorii kl. I-III zajęła: Magdalena Książek ze SP nr 11. Zaprezentowany utwór to pastorałka ” W grudniowe noce “.
  • pierwsze miejsce w kategorii kl. IV-VI zajęła: Amelia Pająk z kl. 5 SP nr 23, która zaśpiewała kolędę “Anioł pasterzom mówił”.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 23: ks. Julian Wybraniec, Aneta Dereń, Małgorzata Godniak oraz Witold Walawender.