W znaku Świętej Figury przybędzie do Tarnowca

W znaku Świętej Figury
Wpisany przez Kuria Diecezjalna

,,Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.’’

W dniach od 3 do 5 marca,  w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia Patronki Rolniczego Trudu w Tarnowcu, będzie trwać peregrynacja Figury Świętego Michała Archanioła.
Rzeźba jest kopią figury z góry Gargano, z Monte Sant’Angelo. Powstała na pamiątkę objawień anielskich, jakie miały miejsce pod koniec V wieku.

Podczas peregrynacji wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach, naukach rekolekcyjnych, Eucharystii oraz czuwaniach. Przed obliczem Świętego, obecnego w znaku Cudownej Figury, będą mogli również składać swoje prośby i  podziękowania.

PROGRAM NAWIEDZENIA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOWCU

DZIEŃ PIERWSZY – PIĄTEK, 3 marca 2017
9:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej.
11:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży z gimnazjum.
17:30 – Droga Krzyżowa.
18:00 –Powitanie Figury (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza Święta na rozpoczęcie nawiedzenia.
19:30 – Osobista modlitwa.
21:00 –Wieczór ze Św. Michałem Archaniołem. W godzinie Apelu Jasnogórskiego odbędzie się rozważanie na zakończenie dnia.

DZIEŃ DRUGI – SOBOTA, 4 marca 2017
8:30 – Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła.
9:00 – Msza Św. dla chorych, starszych i samotnych, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk.
15:00 –Godzina Miłosierdzia (Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną Św. Michała Archanioła.
17:30 – Koronka do Św. Michała Archanioła i Dziewięciu Chórów Anielskich.
18:00 – Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną Św. Michała Archanioła, z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
21:00 –Wieczór ze Św. Michałem Archaniołem. W godzinie Apelu Jasnogórskiego odbędzie się rozważanie na zakończenie dnia.

DZIEŃ TRZECI – NIEDZIELA, 5 marca 2017
7:00, 10:00, 11:30 – Msza Św. z Aktem Poświęcenia się Św. Michałowi Archaniołowi.
16:00 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
16:30 – Msza Św. z Aktem Poświęcenia się Św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury
i zakończenie nawiedzenia.

Wrocanka: 8:30 – Msza Święta;  14:30 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym