Dzień Świętości Życia

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dnia 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia, a 24 marca (uchwałą Sejmu RP z sierpnia 2004 roku) Dzień Życia.
Narodowy Dzień Życia jest “okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.
Św. Jan Paweł II jako obrońca życia człowieka w czasie trwania pontyfikatu, wiele uwagi i troski poświęcał zagadnieniu dotyczącemu życia dziecka poczętego. Dzień Świętości Życia jest odpowiedzią na wielkie wezwanie Papieża Polaka – “Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie ma prawo do życia”. [Evangelium Vitae. O wartości i nienaruszalności życia ludzkiego] Zarówno dnia 24 jak i 25 marca w kościołach naszej diecezji, odbędą się Msze św., w intencji zagrożonego życia poczętego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Natalia Janowiec