“Idziemy za Tobą” – Zaproszenie na Koncert Papieski do Jasła

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dnia 24 marca w sanktuarium pw. św. Antoniego w Jaśle, odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II. W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory w wykonaniu Ewy Aksamović. Początek koncertu został zaplanowany na godzinę 19:00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: parafia pw. św. Antoniego w Jaśle, biskup ordynariusz Jan Wątroba, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz miasto Jasło.

Wojtyła pośród nas

Jan Paweł II dziewięć razy pielgrzymował do ojczystego kraju, w tym także na naszą podkarpacką ziemię. Zapewne mało kto pamięta, że Papież Polak kilkakrotnie gościł w naszym regionie już jako kardynał.
8 marca 1970 roku zmierzając do Jasła z symbolami cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, kardynał Karol Wojtyła zatrzymał się w Siepietnicy (parafia Święcany). Mieszkańcy parafii wraz z duszpasterzami wzniośle witali symbole wędrującej Matki. Tłum padał na kolana, wiwatowano, machano kwiatami oddając tym samym cześć Jasnogórskiej Królowej.

U Pięknej Pani z La Salette

16 września 1972 roku do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu przybył długo wyczekiwany kardynał Wojtyła. Metropolita krakowski uczestniczył w wyjątkowym jubileuszu 125-lecia objawienia się Pięknej Pani w La Salette. Przy ołtarzu polowym, w wigilię uroczystości, w obecności 200 kapłanów i 40 tys. wiernych krakowski kardynał przewodniczył wieczornej Mszy św. Przyszłemu Papieżowi towarzyszył ks. Prymas Stefan Wyszyński, który zawierzył Pięknej Pani przyszłe losy Narodu Polskiego.

Natalia Janowiec