Galerie 2017 Newsy

W Jaśle uczczono pamięć ,,Żołnierzy Wyklętych’’

,,Trzeba wspomnieć wszystkich, zamordowanych rękami także polskich instytucji i służb bezpieczeństwa pozostających na usługach systemu przyniesionego ze wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i historią, aby nie zamazywać prawdy naszej przeszłości, w tym decydującym momencie dziejów” – św. Jan Paweł II

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Tak jak przed rokiem mieszkańcy miasta Jasła oddali hołd poległym za Ojczyznę.

Podczas obchodów tradycyjnie wygłoszono Apel Pamięci. Przedstawiciele władz parlamentarnych,  powiatowych, miejskich oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy i osoby cywilne represjonowane przez UB. Zapalono również symboliczne ,,światło pamięci”.

W ramach obchodów zaplanowano także prelekcję na temat działalności Żołnierzy Wyklętych na Podkarpaciu (Oddział IPN w Rzeszowie). Z kolei 3 marca o godz. 18.00 w kościele farnym odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.

Fot. N.J
Natalia Janowiec