Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 26.03.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej im bł. Pawła VI zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące Festiwalu Wiary 2017. Zapraszamy wszystkich chętnych Księży wraz z przedstawicielami wspólnot, którymi się opiekują. Będzie omówiony sam finał Festiwalu który przypada w tym roku w dniach 16-17 czerwca, jak również propozycje różnych akcji ewangelizacyjnych w diecezji (nie tylko w Rzeszowie). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 27 marca o godz. 19.00 w Domu Diecezjalnym TABOR w auli małej (pod jadalnią).

2. Duszpasterze młodzieży rejonu gorlickiego w ramach “Rekolekcji Filmowych” zapraszają na projekcję filmu “Zerwany kłos”. Projekcja będzie się odbywać w dniach 31 marca – 13 kwietnia o godz. 18:00 w Gorlickim Kinie „Kolory”, przy ulicy Kołłątaja 16. Istnieje możliwość zorganizowania pokazu grupowego.

3. W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. (godz. 8.00 – 19.00) w DD Tabor, przy ul Połonińskiej 25, odbędzie się konferencja „Biblia o finansach – prawdziwa wolność finansowa”. Zapisy na stronie: www.rekolekcje.rzeszow.pl. Szczegóły na plakacie.

4. Zapraszamy w piątek, 7 kwietnia na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno, Łańcut, Dynów, Sędziszów Młp. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl.

5. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych wraz z duszpasterzami na XXXII Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. Prosimy duszpasterzy o zachęcenie młodzieży
i ewentualne zorganizowanie transportu z parafii lub dekanatu. Zachęcamy do przygotowania palm. Tradycyjnie spotkanie będzie organizowane w trzech miejscach:
Rzeszów – początek godz. 11.00 przy muszli w Parku Papieskim;
Jasło –godz. 10.45 na Rynku – odpowiedzialny ks. Mateusz Mądro z parafii MB Częstochowskiej w Jaśle;
Gorlice -godz. 14.00, par. św. Andrzeja Boboli – odpowiedzialny ks. Dominik Leniart z parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.
Księży odpowiedzialnych za przygotowanie spotkania prosimy o skontaktowanie się z wybranymi przez siebie duszpasterzami w celu podziału funkcji. Na spotkanie w Katedrze oprócz palmy (konkurs i procesja) warto przygotować chleby, które przyniosą do ołtarza przedstawiciele każdej ze wspólnot duszpasterskich w diecezji i młodzieży przybyłej z parafii; chleby będą dzielone po Eucharystii. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.zbuta.rzeszow.pl.

6. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się trzecia edycja Misterium Męki Pańskiej. W zeszłorocznym Misterium, odgrywanym przez 70 aktorów, zebrało ponad 2000 widzów. Zapraszamy indywidualnie, można również zorganizować wspólny wyjazd autokarowy.

7. Prosimy o jak najszybsze przygotowanie odpowiedzi w ankiecie pt. „Młodzi, wiara, rozeznanie powołania” i przesłaniu ich do Kurii za pośrednictwem księży dziekanów do końca marca.

8. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach zaprasza dzieci niewidome i słabowidzące do udziału w procesie rehabilitacyjnym i wychowawczym, który ma im pomóc w osiągnięciu samodzielności i integracji społecznej. Szczegóły w załączonym piśmie i na plakacie.

9. Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza harcerzy ZHP, ZHR i Skautów na drogą krzyżową na Górę Magdalenkę w Malawie, 31 marca 2017 r. Wyjście z rzeszowskiej fary o 19 00. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha Środonia, tel. 603698487.

10. Parafia św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (ojcowie pijarzy) zaprasza na VI Męskie Rekolekcje „Przemienieni” w kościele parafialnym w dniach 3-5 kwietnia 2017 r. o godz. 20.00 oraz na VI Męską Drogę Krzyżową – 7 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.