Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkiego Postu, 02.04.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. Parafia św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (ojcowie pijarzy) zaprasza na VI Męskie Rekolekcje „Przemienieni” w kościele parafialnym, w dniach 3-5 kwietnia 2017 r., o godz. 20.00 oraz na VI Męską Drogę Krzyżową – 7 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

2. W piątek, 7 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie o godz. 20.00, następnie wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno, Łańcut, Dynów, Sędziszów Młp. Informacje na stronie www: www.edk.org.pl.

3. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” wraz z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na rekolekcje „Ewangelia Wyzwolenia” w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Szczegóły na plakacie.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie, który odbędzie się w kościele katedralnym w Rzeszowie, w sobotę, 8 kwietnia o godz. 19:00. “14 KATEDR” to wydarzenie słowno-muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia na które składa się koncert pasyjny “Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna “Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą: Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wydarzenie będzie prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Wstęp wolny.

5. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej do katedry rzeszowskiej (początek godz. 11.00 – muszla koncertowa w Parku Papieskim); Jasła (początek godz. 10.45 na rynku); Gorlic (od 14.00 w par. św. Andrzeja Boboli). Na świętowanie w Rzeszowie prosimy o przygotowanie palm i chlebów.

6. Przypominamy o przygotowaniu odpowiedzi w ankiecie pt. „Młodzi, wiara, rozeznanie powołania” i przesłaniu ich do Kurii za pośrednictwem księży dziekanów. Duszpasterze powinni skupić się na udzieleniu odpowiedzi z II części kwestionariusza.

7. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się trzecia edycja Misterium Męki Pańskiej. W zeszłorocznym Misterium, odgrywanym przez 70 aktorów, zebrało ponad 2000 widzów. Zapraszamy indywidualnie, można również zorganizować wspólny wyjazd autokarowy.

8. Parafia św. Judy Tadeusza w Rzeszowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 16 i Centrum Sztuki Wokalnej zapraszają na Misterium. Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, przy ul Wita Stwosza.

9. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw, których celem jest poprawa dialogu i wzmocnienie relacji małżeńskiej. Umożliwiają one pogłębienie wzajemnego zrozumienia małżonków i przełamania trudnych sytuacji. Rekolekcje te prowadzone są przez małżeństwa i kapłana. Odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w ośrodku w Czarnej Sędziszowskiej. Więcej informacji na plakacie. Plakaty jest dwustronny. Na odwrocie jest nieaktualne zaproszenie na kurs przedmałżeński (przekreślone). Prosimy właściwie zawiesić plakat w gablocie.

10. Ks. dr Marek Dyło w porozumieniu z Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie zorganizował w Narodowym Banku Polskim w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja, wystawę „Monety, medale i walory filatelistyczne w 25-leciu diecezji rzeszowskiej”. Otwarcie wystawy miało miejsce 30 marca br. Będzie ona czynna przez cały kwiecień. Zapraszamy do zwiedzania.

11. TVP 1 przesyła plakat informujący o programach religijnych w czasie Świąt Wielkanocnych 2017 r. Prosimy o zawieszenie plakatu w gablocie i zachętę wiernych do oglądania.