Rzeszowskie Drogi Krzyżowe dla Młodych “Chodź z nami za Nim”

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka
Dnia 17 marca br. w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w ramach wielkopostnego cyklu spotkań modlitewnych „Chodź z nami za Nim”.
Pomysłodawcami wielkopostnych spotkań była młodzież zrzeszona w różnych ruchach i stowarzyszeniach działających na terenie diecezji rzeszowskiej. Opiekę duchową nad Rzeszowską Drogą Krzyżową dla Młodych sprawowali duszpasterze młodzieży.
„Chodź z nami za Nim” było okazją, aby w każdy piątek tegorocznego Wielkiego Postu w innym rzeszowskim kościele rozważać mękę Pańską podczas Drogi Krzyżowej oraz wysłuchać katechezy nt. jednego z pięciu warunków dobrej spowiedzi.
Na trasie Rzeszowskiej Drogi Krzyżowej dla Młodych znalazły się kościoły: Matki Bożej Królowej Polski, św. Jadwigi Królowej, Świętego Krzyża, św. Michała Archanioła oraz św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Tekst i foto: Ks. Krzysztof Cieśla