Wielkopostna kroplówka – Rekolekcje wielkopostne w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Wielkopostna kroplówka – takie hasło miały tegoroczne rekolekcje w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Ćwiczenia rekolekcyjne trwały od 12 do 14 marca. Rozpoczęły się Eucharystią w niedzielę o godz. 7:00 i nabożeństwem Gorzkich Żali w kaplicy szpitalnej. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Tomasz Rusyn – Dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor. W ciągu trzech dni wpatrywaliśmy się w postać Nikodema, kobiety cudzołożnej i ślepca. Każdy z nas potrzebuje przemiany serca jak Nikodem, potrzebujemy Miłosierdzia Bożego jak kobieta cudzołożna oraz wiary jaką miał ślepiec, dzięki której Jezus dokonał cudu. Jak kroplówka ma umocnić, dodać sił i leczyć, tak te rekolekcje dodały sił duchowych chorym, którzy licznie gromadzili się w kaplicy oraz personelowi szpitala.

Tekst i foto: Ks. Krzysztof Bal – kapelan szpitala