Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Palmową, 09.04.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. W ubiegłym tygodniu kolporterzy dostarczyli do parafii „List biskupów polskich do kapłanów na Wielki Czwartek 2017”. Prosimy o przekazanie go wszystkim kapłanom do lektury.

2. Przesyłamy życzenia świąteczne naszych Biskupów z prośbą o przekazanie ich także parafianom.

3. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej do katedry rzeszowskiej (początek godz. 11.00 – scena w Parku Papieskim); Jasła (początek godz. 10.45 na Rynku); Gorlic (od 14.00 w par. św. Andrzeja Boboli). Na świętowanie w Rzeszowie prosimy o przygotowanie palm
i chlebów. Przypominamy, że obchody w Jaśle rozpoczynają się o godzinie 10.45 na Rynku, a nie jak dotychczas przy Zespole Szkół Budowlanych.

4. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się trzecia edycja Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy indywidualnie, można również zorganizować wspólny wyjazd autokarowy.

5. Parafia św. Judy Tadeusza w Rzeszowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 16 i Centrum Sztuki Wokalnej zapraszają na Misterium. Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową,
9 kwietnia, o godz. 17.00 w parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, przy ul Wita Stwosza.

6. Ks. dr Marek Dyło w porozumieniu z Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie zorganizował w Narodowym Banku Polskim w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja, wystawę „Monety, medale i walory filatelistyczne w 25-leciu diecezji rzeszowskiej”. Zapraszamy do zwiedzania.

7. Osoby życia konsekrowanego zapraszamy na życzenia świąteczne w Wielką Środę, 12 kwietnia o godz. 12.00 w Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4.

8. Wszystkich Kapłanów zapraszamy serdecznie do udziału we Mszy św. Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze (prosimy przywieźć albę, cingulum i stułę koloru złotego). Do koncelebry przy Ks. Biskupie zapraszamy jubilatów obchodzących złoty i srebrny jubileusz kapłaństwa. Do odbioru olejów św. prosimy księży dziekanów. W tym roku oleje zostaną przekazane uroczyście w nowych naczyniach, ufundowanych z racji roku duszpasterskiego (którego szczególnym znakiem jest olej) oraz z racji jubileuszu diecezji.

9. W Wielki Czwartek serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, schole, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Oazę Dzieci Bożych oraz ich opiekunów do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do Katedry (udział w strojach liturgicznych). Rozpoczęcie o godz. 9.30. Duszpasterzy prosimy o zorganizowanie pielgrzymki. Po Mszy św. istnieje możliwość odwiedzenia Seminarium (Instytut, przy ul. Witolda 11a).

10. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym prosimy zadbać o piękno liturgii i zachowania przepisów liturgicznych dotyczących godzin rozpoczęcia nabożeństw (zwłaszcza w Wielką Sobotę – rozpoczęcie najwcześniej o godz. 19.00).

11. Przesyłamy list Ks. Rektora UPJP II w Krakowie do odczytania w Poniedziałek Wielkanocny. W tym dniu taca przeznaczone jest na KUL i UPJP II w Krakowie. Prosimy o wpłacanie na konto Kurii lub w kasie Kurii.

12. Kino „Helios” w Rzeszowie zaprasza na filmy religijne: „Zerwany kłos” i „Chata”. Szczegóły w przekazanych informatorach. Zachęcamy do skorzystania z oferty.

13. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na coroczne Rekolekcje i Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia. Odbywać się one będą w dniach 26 -28 maja 2017 r. Szczegółowy plan rekolekcji oraz pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej: www.dsz.rzeszow.pl