Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23.04.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja br.

2. W sobotę, 29 kwietnia, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a odbędzie się sympozjum katechetyczne „25 lat katechizacji w Diecezji Rzeszowskiej”. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy!

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają 1 maja 2017 r. do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W tym roku zapraszamy dodatkowo na I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Informacje szczegółowe na stronie internetowej www.biegtrzezwoscirzeszow.pl oraz na plakatach.

4. Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Informacje na ten temat pojawią się w spotach telewizyjnych i radiowych TVP1 i PR1 od 22 do 30 kwietnia, a także w tygodnikach katolickich. Bardzo prosimy księży o podjęcie tej inicjatywny i zachęcenie wiernych do sięgnięcia po Biblię w Tygodniu Biblijnym, zorganizowanie w nabożeństwa Słowa Bożego, połączonego z czytaniem listu do Galatów oraz rozdawaniem wiernym kartek z odnośnikami do konkretnych wersetów tegoż listu. Stosowne materiały zostały przesłane do parafii.

5. Przesyłamy materiały i plakat na Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będziemy przezywać w dniach 7-13 maja br. Zachęcamy do ich twórczego wykorzystania.

6. Przesyłamy księżom dziekanom formularze związane z wizytacjami dziekańskimi. Prosimy o przeprowadzenie wizytacji w maju i przekazanie sprawozdania Biskupowi Rzeszowskiemu (terminy podamy w późniejszym czasie).

7. Wydawnictwo św. Stanisława BM w Krakowie przekazuje darmowe egzemplarze gazety dotyczącej stulecia objawień fatimskich. Prosimy o przekazanie jej wiernym.

8. Zmarł śp. ks. mgr Marek Tutro, wikariusz w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Pogrzeb w piątek, 21 kwietnia o godz. 15.00 w Brzyskach. Zgodnie z dekretem Biskupa Rzeszowskiego, księży diecezjalnych prosimy o odprawienie jednej Mszy św. za zmarłego kapłana.

9. Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, ul. Orzeszkowej 8a, zaprasza we wtorek, 25 kwietnia, w godz. 17.00-19.00 na „Dzień Otwarty”, celem zapoznania się ze szkołą, która od września stanie się Liceum Ogólnokształcącym nr 9, z oddziałami dwujęzycznymi