Będzie kolejna studnia w Czadzie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Rozpoczęto budowę studni bł. ks. Michała Sopoćki w Czadzie

Jedność braterstwa nie może być tylko czczym wyrazem, jak ostrzega nas Apostoł: Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą (1J 3,18). Winniśmy je okazywać w uczynkach miłosiernych, które nam nakazuje Bóg i które wskazują nam rozum i serce. Czynić miłosierdzie i sprawiedliwość więcej się Panu podoba niźli ofiary (Prz 21,3- według Biblii Wujka) – bł. ks. Michał Sopoćko

W Czadzie rozpoczęto prace związane z budową kolejnej studni, imienia bł. ks. Michała Sopoćki. Ze studni będzie mogło korzystać kilkaset osób, które na co dzień mają utrudniony dostęp do wody pitnej. Wszelkie prace budowlane koordynuje ks. Edward Ryfa, kapłan pochodzący z diecezji rzeszowskiej, który pełni posługę misyjną w tym kraju.

Dziękuję całej wspólnocie za wszelką pomoc. Nazywam wszystkich was wspólnotą, ponieważ przez to, co robicie dla nas, czujemy się z wami głęboko związani. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z was wszelkim dobrem i wspomaga to przepiękne dzieło. Z serdecznymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie – ks. Edward Ryfa.

Intensywne prace przy budowie studni zaplanowano do 10 maja br.

Fot. E.Ryfa
Tekst: Natalia Janowiec