Dotknąć Miłosierdzia – koncert uwielbienia w Niebylcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Przeżywanie tegorocznej Niedzieli Miłosierdzia Bożego w parafii Znalezienia Świętego Krzyża w Niebylcu było wyjątkowe. W tym dniu w kościele parafialnym goszczono Jasielską Grupę Uwielbienia.

Przede wszystkim był to czas modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu z wdzięcznością za dar Bożego Miłosierdzia. Pomocą w modlitwie były poruszające utwory muzyczne wykonane przez zespół młodych ludzi prowadzony przez ks. Mateusza Mądro – wikariusza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.

W czasie występu miało również miejsce wzruszające świadectwo. Pani Ewelina opowiadała o nieuleczalnej chorobie swojej córki. Jednak dramat choroby dziecka przeżywany w głębokiej ufności w Bożą moc, pełny żarliwej modlitwy i wiary odmienił swój kierunek.

Na zakończenie koncertu, ks. dr Czesław Goraj – proboszcz parafii podziękował Grupie Muzycznej za przygotowany piękny czas modlitwy i uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

ks. Paweł S.