Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 16.04.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 18-21.04.2017 r. Szczegóły na stronie internetowej: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie i Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie zapraszają na sympozjum: XXV LAT DIECEZJI RZESZOWSKIEJ, które odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie ul. Witolda 11a. Rozpoczęcie o godz. 9.00. W programie wykłady: ks. prof. dr. hab. Jerzego Szymika z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz ks. prof. dr. hab. Jana Walkusza z KUL-u, a także krótkie relacje z działań: duszpasterskich, naukowych, misyjnych i troski o potrzebujących w 25-leciu diecezji. Serdecznie zapraszamy.

3. Przesyłamy materiały na Tydzień Biblijny wraz z płytą, plakatem oraz książką „Dziesięć lat Dzieła Biblijnego”. Zachęcamy do wykorzystania tych materiałów i przygotowania różnych wydarzeń w ramach IX Tygodnia Biblijnego, który odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r.

4. II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2017 r., jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja br.

5. Zapraszamy na sympozjum katechetyczne „25 lat katechizacji w Diecezji Rzeszowskiej”, które odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a. Początek o godz. 9.00.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają 1 maja 2017 r. do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.
W tym roku zapraszamy dodatkowo na I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Informacje szczegółowe na stronie internetowej www.biegtrzezwoscirzeszow.pl oraz na plakatach.

7. W poniedziałek, 15 maja 2017 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 9 czerwca 2017 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście – w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcamy do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych /Dariusz Golec p.o. Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa/.