I Rzeszowski Bieg Trzeźwości

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Zapraszamy do udziału w I Rzeszowskim Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego organizowanego przez Dom Diecezjalny TABOR, Ruch Światło – Życie z gałęzią rodzinną Domowy Kościół, Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Uzależnień, oraz Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.
Ten bieg jest inicjatywą wielu Ruchów i Stowarzyszeń świeckich wspieranych również przez środowisko kościelne. Ks. Blachnicki był inicjatorem Krucjaty Wstrzemięźliwości i w tym roku przypada 60. rocznica jej powstania. Również w tym roku przypada 30. rocznica śmierci ks. Blachnickiego i również z tego względu został on patronem naszego biegu.

Jest to pierwszy bieg, ale bardzo liczymy, że wejdzie on na stałe do kalendarza biegowego w naszym mieście dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie. W nazwie imprezy jest bieg, ale w jej ramach jest również Nordic walking, a także Rajd Rowerowy, tak więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zapisy oraz informacje na stronie: http://biegtrzezwoscirzeszow.pl/

Katolickie Stowarzyszenie TABOR
Program imprezy