Newsy

Wielkanocne śniadanie organizowane przez Caritas w Gorlicach

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Śniadanie Wielkanocne to tradycja Caritasu

Od wielu lat gorlicki Caritas organizuje pomoc świąteczną dla potrzebujących. Trafiła ona przed świętami dla wielu osób w naszym powiecie. W zasadzie przy każdej parafii koła Caritas organizowały pomoc żywnościową. W ramach akcji świątecznej pomocy dla biednych i potrzebujących organizowana była zbiórka darów przez wolontariuszy w gorlickich sklepach. Ze zgromadzonych produktów przygotowaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących, które trafiły do nich przed świętami — informuje ks. Jerzy Gondek, dyrektor okręgu Caritas w Gorlicach. Tylko z terenu naszej parafii potrzebujący otrzymali ponad 100 paczek.

W Wielką Sobotę ubodzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym w kuchni dla ubogich Caritas w Gorlicach. Panie obsługujące na co dzień kuchnię przygotowały pyszny wielkanocny żurek z jajkiem, sałatki, jajka w majonezie, chrzan, ciasto oraz kawę i herbatę. Życzenia dla wszystkich złożyli między innymi ks. Jerzy Gondek i Łukasz Bałajewicz, wiceburmistrz Gorlic. Spotkanie otworzył pan Stanisław Mężyk, przewodniczący Parafialnego Zespołu Caritas oraz ks. Jerzy Gondek, proboszcz naszej parafii. Po krótkiej modlitwie wszyscy usiedli przy wielkanocnym śniadaniu. Był czas na złożenie sobie życzeń, a także na wspólne rozmowy.

Wśród przybyłych gości byli także radni miejscy oraz Andrzej Przybyłowicz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach, który od wielu lat współpracuje w gorlickim Caritasem. Ksiądz Jerzy Gondek dziękował wszystkim darczyńcom za wspieranie ubogich i potrzebujących. Na zakończenie potrzebujący otrzymali także paczki na Wielkanoc.

Tekst i foto: Marek Podraza