Newsy

Finał Konkursu Biblijnego dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej, kl. od IV do VI, pt. „Idźcie i głoście”

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Tegoroczny Konkurs Biblijny zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej i Ruchu Światło-Życie „Oaza” w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tradycyjnie posiadał trzy etapy. W pierwszym szkolnym wzięło udział 1630 dzieci z 99 szkół (na 101 zgłoszonych). Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 343, a do diecezjalnego 76 dzieci.

Finał Konkursu miał miejsce w dniu 26 maja w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25. Wzięło w nim udział 73 uczennic i uczniów. Pisali test w którym mogli zdobyć maksymalnie 82 punkty. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany o czym świadczą minimalne różnice punktowe.

Wyniki etapu diecezjalnego:

Zwycięzcy:
I miejsce:
Magdalena Wojewoda – 78 pkt. – kl. VI – SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej
II miejsce:
Aleksandra Flis – 77 pkt. – kl. VI – SP nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Rzeszowie
III miejsce:
Natalia Kiełbasa – 76 pkt. – kl. VI – SP im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej

Wyróżnieni:
IV miejsce:
Julia Kuczek – 75 pkt. – kl. VI – SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w MZS w Strzyżowie
Laura Skalska – 75 pkt. – kl. IV – ZS w Żyznowie
VI – miejsce:
Anna Siuta – 74,5 pkt – kl. V – SP im. Marii Konopnickiej w Racławówce
VII miejsce:
Błażej Liana – 74 pkt. – kl. V – SP w Zarzeczu
Kamila Tęcza – 74 pkt. – kl. VI – ZS im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwieckiej
IX miejsce:
Kinga Hap – kl. VI – 73,5 pkt. – SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle
Jan Madej – 73,5 pkt. – kl. IV – ISP nr 12 im. Ignacego Łukasiewicza w ZSM nr 3 w Jaśle

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali nagrodzeni gadżetami elektronicznymi oraz książkami. Troje najlepszych dzieci otrzymało zaproszenie do wzięcia udziału w dwutygodniowym wakacyjnym wypoczynku w ramach „Oazy”. Wręczenia dyplomów, upominków, nagród dokonali J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny wraz z Wicekuratorem Oświaty w Rzeszowie p. Stanisławem Fundakowskim.

Komisja Konkursowa dziękuje wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na każdym etapie a laureatom i laureatkom składa serdeczne gratulacje.

Wyrazy wdzięczności są skierowane do księży katechetów, sióstr zakonnych, świeckich katechetek i katechetów, rodziców za włożony wysiłek w przygotowanie dzieci do Konkursu, do wszystkich osób, które podjęły się trudu zorganizowania Konkursu na etapie szkolnym i rejonowym, pomagały w trakcie finału, a także do Dyrekcji tych placówek pedagogicznych na terenie których odbywał się Konkurs zarówno na etapie diecezjalnym jak i rejonowym.

Wśród objętych wdzięczną pamięcią należy wymienić stałą grupę katechetek i katechetów skupionych w DB, którzy od 8 lat przygotowują Konkursy Biblijne: p. Barbarę Buczek, p. Agatę Gajdek, p. Ryszarda Gołojucha, p. Bogumiłę Lis, p. Krystynę Piękoś, p. Małgorzatę Szmigiel, p. Justynę Sikorę, p. Barbarę Węglarz.

Komisja Konkursowa dziękuje także:
– ks. Danielowi Drozdowi, dyrektorowi Domu Diecezjalnego „Tabor” za użyczenie miejsca na finał,
– ks. Tomaszowi Rusynowi odpowiedzialnemu za Ruch Światło-Życie „Oaza” w Diecezji Rzeszowskiej za przyznanie nagród dla dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca w Konkursie
– ks. dr M. Winiarskiemu reprezentującemu Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej,
– ks. Stanisławowi Piątkowi, proboszczowi z parafii Żyznów za wsparcie finansowe Konkursu,
– Diecezjalnemu Radiu „Via” za patronat medialny.

Szczególne podziękowania zostają skierowane do JE Biskupa Kazimierza Górnego oraz Wicekuratora Oświaty w Rzeszowie p. Stanisława Fundakowskiego za uświetnienie swoją obecnością Konkursu, skierowane do dzieci i opiekunów słowo oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Ks. dr M. Dzik, Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej