Jasło zatańczy dla świętego Jana Pawła II

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Jasielska grupa taneczna działająca przy Zespole Szkół Nr 4 pod kierunkiem s. Kariny Pawłowskiej, zaprasza na „FISHMOB” – Jasło tańczy dla Jana Pawła II. Na jasielskim rynku 18 maja (czwartek) o godz. 10:00, młodzież zatańczy TAŃCE LEDNICKIE.

Celem wydarzenia jest m.in.:
– Wyrażenie tańcem i śpiewem radości za dar życia św. Jana Pawła II z okazji rocznicy Jego urodzin (18 maja 1920 r.);
– Zaproszenie na tegoroczne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000;
– Ewangelizacja i modlitwa poprzez taniec;
– Organizacja FISHMOBA w polskich parafiach w Polsce i na świecie

“Tańce, które zaprezentujemy to tańce lednickie. Mają one szczególne przesłanie. Przykładem może być tutaj piosenka “Jezu Ufam Tobie” poprzez którą ukażemy lustrzane odbicie Jezusa. Odpowiedni układ ruchów oraz gestykulacja ukazywać będą Boże Miłosierdzie, które pragniemy przyjmować i rozdawać. Zatańczymy także do takich utworów jak: “Tak, tak Panie”, “Nie lękajcie się”, “Błogosławieni” – hymn ŚDM, “Nasze oczekiwanie” i wiele innych.
Na chwilę obecną najważniejsza jest dla nas energia, którą podczas tego wydarzenia będziemy chcieli przekazać młodym ludziom. W niej bowiem kryje się ta wielka, wyjątkowa i niezwykła Boża radość”. – mówi s. Karina Pawłowska.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Natalia Janowiec