Kolejni ochrzczeni w Centrum Katechumenatu Dorosłych

W minioną niedzielę, 14 maja 2017 r., do grona neofitów dołączyły dwie osoby. Anna Katarzyna i Wojciech Zbigniew przyjęli chrzest w kaplicy Domu Diecezjalnego „Tabor”, gdzie przez rok jako katechumeni przygotowywali się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej bp Jan Wątroba, wraz z nim Eucharystię sprawowali ks. Wiesław Rafacz – dyrektor Centrum Katechumenatu Dorosłych Diecezji Rzeszowskiej, ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor” oraz ks. Grzegorz Ząbek – wikariusz parafii bł. ks. J. Popiełuszki w Rzeszowie.

Biskup Rzeszowski w słowie skierowanym do katechumenów i towarzyszącej im wspólnoty powiedział m.in.: „Fundamentem, a w tym fundamencie kamieniem węgielnym, czyli czymś najważniejszym dla trwałości całej budowli jest Chrystus. Apostołowie to wiedzieli i na nim budowali Kościół, którego byli żywymi kamieniami. Każdy ochrzczony staje się duchową świątynią. Chrystus jest tym, na którym budujemy. Niektórzy potykają się o ten kamień, upadają, odrzucają go, ale jest on Tym, przez którego możemy przyjść do Ojca.”

Pod koniec homilii bp Jan Wątroba wyraził swoją radość z dołączenia nowo ochrzczonych do wspólnoty Kościoła, prosił ich także, aby i oni odkrywali radość z bycia we wspólnocie Kościoła i aby modlili się za nią.

Monika Ochałek

Zdj. Andrzej Fejklowicz