Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkanocną, 07.05.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. W IV Niedzielę Wielkanocną, 7 maja, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Prosimy o podjęcie modlitwy i inicjatyw duszpasterskich w tej sprawie.

2. W niedzielę, 7 maja 2017 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia.

3. Wydział Duszpasterski organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się 13 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11a). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł.

4. Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Błoniach Jasnogórskich w sobotę, 13 maja, o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste wielbienie Boga wraz z Maryją Królową Polski. W programie: różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św., której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Po Mszy św. rozpocznie się muzyczne wielbienie Boga z Maryją Królową (pod kierownictwem Leopolda Twardowskiego wraz z muzykami Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, chórem jubileuszowym i orkiestrą symfoniczną). Informacje na stronie: wielbieniezmaryja.pl. Zachęcamy do udziału.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Oddział Okręgowy w Rzeszowie, zapraszają na Konferencję Biblijną „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego” w dniu 13 maja 2017 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach. Rozpoczęcie o godz. 9.30. W programie wykłady: Biblijny obraz Maryi – ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek – UPJPII w Krakowie, Obraz Niewiasty w Apokalipsie św. Jana – s. dr Joanna Nowińska SM, UPJPII w Krakowie; Maryjna symbolika roślin – dr hab. Zofia Włodarczyk – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie; Misterium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny świętowane w liturgii po Soborze Trydenckim – ks. dr hab. Waldemar Pałęcki MSF, prof. KUL; Misterium Serca Maryi w mariofanii fatimskiej – ks. dr hab. Wacław Siwak, WSD w Przemyślu; Maryja w tajemnicy Kościoła w świetle nauczania św. Jana Pawła II w czasie pielgrzymek do Ojczyzny – ks. dr hab. Jacenty Mastej, prof. KUL. O godz. 15.00 Msza święta i zakończenie konferencji. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, tel. 13 461 83 70, e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl

6. W sobotę, 13 maja, w 100- lecie objawień w Fatimie, odbędą się uroczyste nabożeństwa fatimskie w wielu parafiach diecezji. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza w rzeszowskiej katedrze o godz. 19.00.

7. Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na 15 – dniowe rekolekcje podczas tegorocznych wakacji. Będą się one odbywać w dwóch turnusach: 27.06-13.07.2017 r. (1 turnus) oraz 15-31.07.2017 r. (2 turnus). Zapisy odbywać się będą, jak w ubiegłym roku, tylko drogą internetową poprzez stronę oazową www.rzeszow.oaza.pl/izydor w dniach 15-26.05. br. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.rzeszow.oaza.pl oraz w dołączonych materiałach.

8. Przesyłamy dla wszystkich księży dokument Konferencji Episkopatu Polski „Chrześcijański kształt patriotyzmu”. Prosimy księży proboszczów o przekazanie tego dokumentu kapłanom w parafii.