Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 28.05.2017 r.

Wpisany przez Admin

1. Zapraszamy w niedzielę, 28 maja na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W programie: 13.30 – przejście pododdziałów; 14.00 – uroczysty apel i wręczenie odznaczeń; 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka. Serdecznie zapraszamy!

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają w niedzielę, 28 maja, na Papieską Kremówkę na ul. 3 – Maja w Rzeszowie oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki
i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, której będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen godziwej rozrywki i zabaw dla dzieci.

3. Parafia w Tarnowcu zaprasza na uroczystości odpustowe 31 maja br. O godz. 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, połączona z aktem zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do zorganizowania wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych na tę uroczystość.

4. W sobotę, 3 czerwca 2017 r. odbędzie się w Boguchwale dzień skupienia pt. “Dzieło intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Poprowadzi go o. Waldemar Sojka CSsR oraz animatorka krajowa Ewa Nosiadek. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Kontakt: 12 412 61 05 i 601 – 746 225. Zapraszamy kapłanów i wszystkich zainteresowanych.

5. W sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze odbędą się święcenia prezbiteratu. Zapraszamy do udziału w uroczystości i modlitwy w intencji nowych kapłanów.

6. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrane pieniądze prosimy przekazać do Kurii.

7. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na szkolenie wszystkich księży, którzy będą pełnić funkcję kierownika wypoczynku podczas wakacyjnej posługi duszpasterskiej; odbędzie się ono 5 czerwca o godz. 19.00 w auli DD „Tabor”. Obowiązki kierowników przypomni Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego p. Bożena Pasieka.

8. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie, przy ul. św. Kingi 5, zaprasza na Wieczory Modlitwy ze św. Janem Pawłem II – Wielką Nowennę połączoną ze świadectwami oraz modlitwą
o uzdrowienie w każdy drugi czwartek miesiąca. Start 8 czerwca b.r. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie i na stronie www.parafiajp2.rzeszow.pl

9. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy
i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji. Biskup Rzeszowski skierował zaproszenie do diecezjan na tę uroczystość, prosimy je odczytać w ramach ogłoszeń.

10. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

11. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl

12. W niedzielę, 18 czerwca 2017 r. odbędzie się w Gorlicach pierwszy Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz innych grup, którym sprawa misji nie jest obojętna. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

13. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Mariazell (Austria) w dniach 7-16 lipca 2017 r. Szczegóły na plakacie i na stronie www.klubalpin.pl.

14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Wakacje z Bogiem 2017. W tym roku przygotowanych zostało 6 turnusów dla młodzieży, w tym pięć w Desznicy i jeden w Broku na Podlasiu oraz 2 turnusy dla dzieci ze szkół podstawowych w Lipinkach. Podczas wakacji odbędą się również spływy kajakowe, obóz wędrowny i Miasteczko Modlitewne w Zabawie. Szczegóły dotyczące zapisów i turnusów można znaleźć na stronie. www.ksm.rzeszow.pl oraz na plakatach.

15. W dniach 1-2 lipca 2017 r. (sobota-niedziela) odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (niedziela) o godz. 12.00. Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.

16. W ostatnich dniach zmarli dwaj kapłani naszej diecezji: ks. mgr Piotr Anioł, wikariusz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzyżowie i ks. prałat Józef Łasica, emerytowany proboszcz z Osobnicy. Wszystkich księży diecezjalnych prosimy o odprawienie Mszy św. w intencji zmarłych kapłanów.

17. Pani Premier Beata Szydło zwraca się z prośbą o pomoc w przyjęciu repatriantów z Kazachstanu i innych krajów byłego ZSRR. Nowe przepisy weszły w życie 1 maja br. Repatrianci mogą przybywać na zaproszenie gmin, swoich rodzin, zamieszkałych w Polsce, bądź ośrodków adaptacyjnych. Rząd zapewnia pomoc materialną na potrzebny mieszkaniowe i zwraca się z prośbą
o pomoc w organizacji miejsc zamieszkania i pracy repatriantów oraz zaangażowanie w ich integrację w społecznościach lokalnych, organizowanie dla nich edukacji historycznej i językowej oraz wsparcie duchowe. Propozycje pomocy należy zgłaszać do Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji p. Sebastiana Chwałka, tel. 22 515 22 80, fax 22 5152281, email: repatriacja@mswia.gov.pl.