Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkanocną, 14.05.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski, zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja, należy w parafiach naszej diecezji zorganizować zbiórkę do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo. Caritas prosi Parafialne Zespoły o zbiórkę do puszek na projekty naprawy szpitali, obiektów socjalnych oraz szkół. Zebrane ofiary prosimy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

2. W poniedziałek, 15 maja, zapraszamy siostry zakonne na kolejne spotkanie w ramach formacji stałej: o godz. 9.00 u Ojców Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 w Domu Parafialnym przy jasielskiej farze.

3. Zapraszamy na Wieczory Charyzmatyczne na Taborze, w środę 17 maja o godz. 18.00, DD „Tabor” w Rzeszowie, ul Połonińska 25. Szczegóły na plakacie.

4. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w tym dniu i w niedzielę, 21 maja. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze. Będzie to równocześnie uroczyste zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba z całej Polski, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.

5. Przesyłamy list Episkopatu Polski „Z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich” do odczytania w niedzielę, 21 maja 2017 r.

6. Składka z przyszłej niedzieli (21 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA. Prosimy ją wpłacić w całości na konto radia: BS Lubenia nr 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010, ewentualnie w sekretariacie radia lub w kasie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Dziękujemy parafiom, które już to uczyniły (przez błędny zapis w Kalendarzu Liturgicznym).

7. Muzeum Diecezjalne zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w Rzeszowie w sobotę, 20 maja. W godzinach od 19.00 do 24.00, w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4, będzie można zobaczyć wystawę malarstwa pt. “Imago” krakowskiej artystki Teresy Stankiewicz (otwartą od 9 maja do 8 czerwca), a także zwiedzić ekspozycję stałą muzeum, na której zaprezentowane zostaną odnowione ostatnio figury św. Wojciecha i św. Stanisława z przełomu XVI i XVII wieku oraz bogaty zbiór sztuki sakralnej od średniowiecza do współczesności. Serdecznie zapraszamy!

8. Ochotnicza Straż Pożarna z Gminy Głogów Małopolski zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, podczas XV ambulansowej zbiórki krwi, która odbędzie się w niedzielę, 21 maja br., w godz. 10.00-14.00 w Głogowie Młp., przy Pizzerii Gusto, ul. Piłsudzkiego 8, osiedle Niwa.

9. W ramach Festiwalu Wiary 20 maja w sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z Parafią św. Stanisława z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi: ks. Grzegorz Ząbek. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

10. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci” w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Film będzie wyświetlany od 12 maja przez 2 tygodnie.

11. W wydawnictwie “Bonus Liber” ukazał się zbiór kazań ks. prałata Ireneusza Folcika, zatytułowany “Z rzeszowskiej ambony”. Książka zawiera wybrane homilie niedzielne i świąteczne, kazania maryjne i o świętych, kazania okolicznościowe oraz kazania pasyjne. Można ją nabyć w wydawnictwie “Bonus Liber”.