Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na VI Niedzielę Wielkanocną, 21.05.2017r.

Wpisany przez Admin

1. W sobotę, 20 maja, przeżywamy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w tym dniu i w niedzielę, 21 maja. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze. Będzie to równocześnie uroczyste zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba z całej Polski, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.

2. Składka z niedzieli (21 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA. Prosimy ją wpłacić w całości na konto radia: BS Lubenia nr 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010, ewentualnie w sekretariacie radia lub w kasie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

3. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci” w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Film będzie wyświetlany od 12 maja przez 2 tygodnie.

4. Przypominamy, że w poniedziałek, 22 maja, odbędzie się formacja stała księży wyświęconych w latach 2007-2011 w DD „Tabor”, natomiast w poniedziałek, 29 maja – formacja księży wyświęconych w latach 2002-2006, w DD „Tabor”.

5. W sobotę, 27 maja odbędzie się VII Rzeszowskie Święto Transplantacji. Zapraszamy o godz. 9.00 na VII konferencję „Przeszczep szansą na drugie życie” w auli A0 Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Pigonia 1). Natomiast o godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się koncert z licznymi atrakcjami. Wystąpi Szymon Wydra & Carpe Diem. Będzie można także oddać krew w specjalnym Krwiobusie czy też zarejestrować się jako potencjalny dawca. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału.

6. Zapraszamy w niedzielę, 28 maja na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W programie: 13.30 – przejście pododdziałów; 14.00 – uroczysty apel i wręczenie odznaczeń; 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

7. Parafia w Tarnowcu zaprasza na uroczystości odpustowe Nawiedzenia NMP w środę, 31 maja br. O godz. 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, połączona z aktem zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do zorganizowania wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych na tę uroczystość.

8. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrane pieniądze prosimy przekazać do Kurii. Przesyłamy materiały związane ze świętem i zbiórką.

9. Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne „Wakacje z Bogiem 2017”. W tym roku zaplanowano pięć turnusów o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych. Szczegóły dotyczące turnusów i zapisów na stronie www.ramrzeszow.pl oraz w dołączonych materiałach.

10. Począwszy od poniedziałku, 22 maja br., można dokonywać zapisów na turnusy wakacyjne „Misyjne Wakacje”, które odbędą się w Budach Głogowskich – w Ośrodku Caritas w następujących terminach: 16-23.07.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych, 23-30.07.2017 r. – dla uczniów gimnazjów, 6-13.08.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych. Koszt 300zł. Zapisów można dokonywać u ks. Daniela Nowaka: e-mail: nwk.dnl@gmail.com, tel. 603752903.

11. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu oraz o udział w święceniach. Święcenia diakonatu – w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, natomiast święcenia prezbiteratu – 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze.

12. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00, o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy wszystkich kapłanów, a na godz. 12.00 także osoby życia konsekrowanego i świeckich. Konferencję wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy, a Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

13. Zmarł śp. ks. mgr Piotr Anioł, wikariusz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzyżowie. Wszystkich księży diecezjalnych prosimy o odprawienie jednej Mszy św. w intencji zmarłego kapłana.