O powołaniu na rzeszowskim Rynku

Taniec, świadectwo, modlitwa… W ten sposób 7 maja 2017 r. blisko dwadzieścia sióstr zakonnych promowało na rzeszowskim Rynku ideę powołania do życia konsekrowanego. Akcja była częścią ewangelizacji w ramach Festiwalu Wiary.

Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce dzień ten został rozciągnięty na siedem dni i Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

Nieprzypadkowo właśnie Niedzielę Dobrego Pasterza organizatorzy Festiwalu Wiary wybrali na kolejną akcję ewangelizacyjną. O godz. 18.00 blisko dwadzieścia sióstr zakonnych (dominikanki, michalitki, prezentki, serafitki, sercanki i służebniczki starowiejskie) przyszło na rzeszowski Rynek niosąc tablicę z informacją: „Pomodlę się za ciebie”. Po wprowadzeniu ks. Daniela Drozda – współorganizatora Festiwalu Wiary, siostry wykonały tańce sakralne (m.in. „Zwiastowanie”). Następnie razem z chętnymi zatańczyły tzw. belgijkę. Nie zabrakło też świadectwa o wyborze życiowej drogi i modlitwy.

Dzięki słonecznej pogodzie na Rynku dopisali spacerowicze i goście restauracji. Po tańcach i świadectwie niektórzy z nich skorzystali z zachęty, którą siostry i księża mieli na specjalnie przygotowanych tabliczkach „Zagadaj Siostrę, zagadaj Księdza”.

W najbliższy czwartek, 11 maja, na rzeszowskich ulicach znów będzie można zobaczyć więcej sióstr zakonnych w ramach kolejnej akcji „Zagadaj Siostrę, zagadaj Księdza”. (tn)

Zdjęcia: tn i Piotr Kordyś (5)