Rycerze Kolumba Jurysdykcji Polskiej w Rzeszowie

Wpisany przez Tomasz Nowak

W piątek, 19 maja 2017 r., w Rzeszowie rozpoczęła się VII Stanowa Konwencja Rycerzy Kolumba Jurysdykcji Polskiej. Piątkowy program obejmował Mszę św. w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie, uroczystą kolację połączoną z podsumowaniem Roku Bratniego w Jurysdykcji Polskiej Rycerzy Kolumba i robocze spotkanie delegatów. Konferencja zakończy się w sobotę.

Mszy św. w kościele św. Jadwigi Królowej przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Eucharystię koncelebrowali m.in.: metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki i biskup kielecki Jan Piotrowski oraz kapelani Zakonu Rycerzy Kolumba z Polski, USA, Ukrainy i Litwy. Homilię wygłosił bp Jan Piotrowski.

Podczas uroczystej kolacji w Hotelu Rzeszów z podsumowano Rok Bratni w Jurysdykcji Polskiej Rycerzy Kolumba oraz wręczono nagrody Rady Stanowej dla Rad Lokalnych za działalność w następujących kategoriach: Rodzina Roku, działalność na rzecz Młodzieży, Społeczności Lokalnej, Obrony Życia, Parafii, Rady i na rzecz Kościoła. Po wręczeniu nagród odbyło się spotkanie robocze delegatów.

Na sobotę zaplanowano dwie sesje robocze VII Konwencji Stanowej oraz Mszę św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 17.00 kończącą konwencję. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita poznański Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uczestnicy Mszy św. będą się modlić m.in. w intencji bp. Jana Wątroby, który 20 maja obchodzi 17 rocznicę konsekracji biskupiej. (tn)

Zdjęcia: ks. Łukasz Hendzel