V Saletyńskie Spotkanie Dzieci

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Zbliżcie się moje dzieci, nie bójcie się – słowa Maryi wypowiedziane w La Salette 19 września 1846 r.

Drodzy Kapłani, Siostry zakonne,
Katecheci szkół podstawowych
oraz Animatorzy dziecięcych grup parafialnych!

Z radością zapraszamy Was na V Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD), które odbędzie się w dniach 9–11 czerwca w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance pod hasłem WSKAŻ NA JEZUSA. Temat spotkania wiąże się z hasłem obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

W piątek 9 czerwca wieczorem spotkamy się z OSOBĄ, na którą mamy wskazywać słowem i czynem. W zrozumieniu tematu spotkania pomogą nam ks. Jan Gierlak MS oraz s. Teresa Pawlak ze zgromadzenia albertynek. Do sakramentu pojednania przygotuje nas ks. Adam Cyran MS. Naszą wyobraźnię będą poruszać animacje plastyczne poprowadzone przez Annę Ferenc i jej przyjaciółki. O dobrą oprawę muzyczną całego spotkania zatroszczy się ks. Maciej Kucharzyk MS z zespołem ADHD. Świetną zabawę dla dzieci zorganizuje w sobotę DJ Robert. W niedzielne przedpołudnie z krótkim koncertem wystąpi pochodzący z Kobylanki młody saksofonista Łukasz Dyczko. Spotkanie zakończy się w niedzielę 11 czerwca uroczystą Eucharystią.

Saletyńskie Spotkanie Dzieci jest adresowane do uczniów szkół podstawowych. Inicjatywę tę tworzy środowisko ludzi duchownych i świeckich związanych z objawieniem Matki Bożej w La Salette. Jej celem jest chrześcijańska formacja dzieci, prowadząca do radosnego otwarcia się na miłość Chrystusa i odpowiedzenia na nią we wspólnocie Kościoła. W czasie każdego spotkania staramy się osiągnąć ten cel przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę, adorację, wspólną Eucharystię, sakrament pojednania, teatr religijny, pracę w grupach, śpiew, taniec i zabawę.

Głównym organizatorem SSD jest parafia w Kobylance, wspomagana przez grupę organizacyjną młodzieży z Małopolski i Podkarpacia oraz przez zespół muzyczny ADHD z ks. Maciejem Kucharzykiem MS. W prowadzeniu każdego spotkania pomagają nam zaproszeni goście.

Z pozdrowieniem i pamięcią na modlitwie w oczekiwaniu na WAS
– misjonarze saletyni oraz ekipa organizacyjna
O szczegółach dotyczących spotkania można znaleźć na stroni.