Zaufaj Panu już dziś… – XXII Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Już o 04.45 w sobotę byliśmy w drodze na XXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Harcerzy do Częstochowy!!! Hasłem i motywem przewodnim były słowa „Zaufaj Panu już dziś…” O 09:00 wzięliśmy udział w uroczystym apelu, skąd przeszliśmy na Mszę Świętą do Bazyliki Jasnogórskiej. Mszy Przewodniczył Kapelan Hufca Toruń który przywiózł ze sobą relikwie bł. dh. Wicka. Słowo Boże wygłosił międzynarodowy kapelan ruchów skautowych Jacques Gagey.

Następnie uczestniczyliśmy w grze, w której wcieliliśmy się w role ucznia Wojtka. Mogliśmy kierować jego decyzjami i w ten sposób nasza gra przyjmowała różne tory.
Po sytym obiedzie, w czasie wolnym odwiedziliśmy Arsenał i Kaplice Matki Bożej aby tam w indywidualnej modlitwie zawierzyć swoje intencje i tych którzy prosili nas o modlitwę.

Harcerze również na Pielgrzymce są szaleni, dlatego braliśmy udział w świetnych grach i zabawach na polu biwakowym. Oglądaliśmy następnie film o Fatimie i uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Majowym w Kaplicy Matki Bożej. Bezdeszczowa pogoda utrzymała się do wieczora, dlatego mogliśmy uczestniczyć w obrzędowym harcerskim ognisku i Apelu Jasnogórskim. Dzięki świetnemu kierowcy Ks. Wojtkowi wróciliśmy bezpiecznie do Rzeszowa ok. godz. 2:00. Było na prawdę świetnie!

Zapraszamy za rok !
Pwd. Aleksandra Juda