Festiwal Wiary w Jaśle

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Uwielbiam Cię Stwórco i Panie, utajony w Najświętszym Sakramencie. Uwielbiam Cię za wszystkie dzieła rąk Twoich, w których mi się ukazuje tyle mądrości, dobroci i miłosierdzia, o Panie, rozsiałeś tyle piękna na ziemi, a ono mi mówi o piękności Twojej, choć są tylko słabym odbiciem Ciebie, Niepojęta Piękności. Choć ukryłeś i utaiłeś piękność Swoją, oko moje oświecone wiarą dosięga Ciebie i dusza moja poznaje Stwórcę swego, najwyższe swe dobro i serce moje całe tonie w modlitwie uwielbienia.

W sobotę, 17 czerwca w Jaśle w ramach tegorocznego Festiwalu Wiary miał miejsce wyjątkowy Wieczór Uwielbienia. Na płycie jasielskiego rynku, zebrani mogli adorować i wielbić Chrystusa. Był to czas szczególnej modlitwy wyrażanej śpiewem, tańcem i muzyką, którą prowadzili ks. Mateusz Mądro i s. Karina Pawłowska.

Spotkanie modlitewne połączone zostało z świadectwem Andrzeja Sowy, który przez lata borykał się z różnymi nałogami. Podczas jasielskiego wieczoru Uwielbienia przybliżył historię swojego życia. Jak mówił, przez jedenaście lat liczyły się tylko narkotyki. Potrafił poświęcić dla nich wszystko. Niestety w pewnym momencie upadł na dno i zamieszkał na ulicy. Wydawało się, że nie ma już ratunku jednak pojawił się ktoś, kto wyciągnął do niego rękę i zaprowadził ku sobie. Tym kimś jak mówił był właśnie Pan Bóg – najlepszy przyjaciel człowieka i miłosierny Ojciec.

Fot. N. J
Natalia Janowiec