Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wpisany przez red.

1. W sobotę, 3 czerwca w rzeszowskiej katedrze przyjmie święcenia prezbiteratu siedmiu diakonów naszej diecezji, a w niedzielę celebrować będą Msze św. prymicyjne w rodzinnych parafiach. Nowych kapłanów polecamy modlitwie wiernych.

2. W niedzielę, 4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia. W Roku św. Brata Alberta dziękujemy za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrane pieniądze prosimy przekazać do Kurii.

3. Przypominamy o szkoleniu księży, którzy będą pełnić funkcję kierowników wypoczynku podczas wakacyjnej posługi duszpasterskiej; odbędzie się ono 5 czerwca o godz. 19.00 w auli DD „Tabor”.

4. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Wieczory Modlitwy ze św. Janem Pawłem II – Wielką Nowennę połączoną ze świadectwami oraz modlitwą
o uzdrowienie w każdy drugi czwartek miesiąca. Start w czwartek, 8 czerwca, o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie i na stronie www.parafiajp2.rzeszow.pl

5. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tej uroczystości.

6. W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.

7. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

8. W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

9. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

10. W niedzielę, 18 czerwca 2017 r. odbędzie się w Gorlicach Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz innych grup, którym sprawa misji nie jest obojętna.

11. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Mariazell (Austria) w dniach 7-16 lipca 2017 r. Szczegóły na plakacie i na stronie www.klubalpin.pl.

12. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do studiowania, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki, jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna. Prosimy o przekazanie tej informacji młodym, którzy podejmują decyzje o studiowaniu.

13. Wydział Katechetyczny Kurii informuje, że od roku szkolnego 2017/18 w klasie VII szkoły podstawowej należy stosować programy nauczania, podręczniki i inne materiały dydaktyczne do nauczania zatwierdzone dla klasy I gimnazjum (kontynuując w klasie VII podręczniki danego wydawnictwa ze szkoły podstawowej). Numery programów i podręczników są dostępne na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego: www.wk.rzeszow.pl

14. Informujemy, że w dniach 12-14 czerwca odbędą się w Kielcach największe targi sakralne: XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów „Sacroexpo”. W dniu 13 czerwca odbędzie się konferencja PER ARTEM AD DEUM, w której udział wezmą: ks. prof. Michał Heller, ks. prof. Tomáš Halík, prof. Leszek Mądzik. Claudia Henzler. Targi i konferencja odbędą się w Centrum Kongresowym Targów w Kielcach, ul. Zakładowa 1. Szczegółowe informacje na stronie: www.sacroexpo.pl. Wstęp bezpłatny na konferencję po rejestracji na: www.perartemaddeum.evenea.pl

15. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.