Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XII Niedzielę Zwykłą, 25.06.2017 r.

Wpisany przez red.

1. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w kościele Ojców Bernardynów w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa pt. „All-Night Vigil” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Utwór jest zaliczany do pereł w muzycznym dorobku kościoła prawosławnego. Koncert jest częścią festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury.

2. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie: I seria: 25-28.06.2017 r. w WSD w Rzeszowie – prowadzący: ks. Jakub Szcześniak z Warszawy; rekolekcje w ciszy w formie lectio divina; rozpoczęcie w niedzielę o godz. 18.00, zakończenie w środę o godz. 13.00. II seria: 23-26.08.2017 r. WSD Rzeszów – prowadzący: O. Albert Oksiędzki OSPE – rozpoczęcie w środę o godz. 18.00, zakończenie w sobotę o godz. 13.00. Zgłoszenia na forcie WSD w Rzeszowie. Kapłanów uczestniczących w I serii prosimy o przywiezienie Pisma św.

3. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

4. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Jest to ważne dla naszej diecezji, ze względu na umiejscowienie tych studiów w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

5. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim
w Rzeszowie (przesyłamy plakat). Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa zbuta.rzeszow.pl. Prosimy o zachęcenie młodych do udziału w tym wydarzeniu i ich przygotowanie oraz przyjazd księży z grupami młodzieżowymi z parafii. Informacje dla księży pod nr tel. 737 900 860.

6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00, tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 9 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Prosimy o umieszczenie plakatu w gablocie z ogłoszeniami.

7. Zapraszamy na uroczystość odpustową św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej, w niedzielę, 2 lipca 2017 r. o godz. 14.00. Uroczystej koncelebrze przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Zygmunt Kudyba, z wprowadzeniem relikwii św. Jana z Dukli.

8. Informujemy, że w tym roku aplikaty ze zmianami duszpasterskimi zostaną przekazane
18 sierpnia, natomiast objęcie nowym parafii – do 26 sierpnia 2017 r.