Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIII Niedzielę Zwykłą, 2.07.2017 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

1. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

2. Zapraszamy na uroczystość odpustową św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej, w niedzielę, 2 lipca 2017 r. o godz. 14.00. Uroczystej koncelebrze przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Zygmunt Kudyba, z wprowadzeniem relikwii św. Jana z Dukli.

3. Zapraszamy na XXX Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu k. Jasła w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.

4. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Jest to ważne dla  naszej diecezji, ze względu na umiejscowienie tych studiów w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

5. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa zbuta.rzeszow.pl. Prosimy o zachęcenie młodych do udziału w tym wydarzeniu i ich przygotowanie oraz przyjazd księży z grupami młodzieżowymi z parafii. Informacje dla księży pod nr tel. 737 900 860.

6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00, tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 9 września o godz. 9.00 w budynku Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Prosimy o umieszczenie plakatu w gablocie z ogłoszeniami.

7. Informujemy, że w tym roku aplikaty ze zmianami duszpasterskimi zostaną przekazane 18 sierpnia 2017 r., natomiast objęcie nowych parafii – do 26 sierpnia 2017 r.