Bliżej nieba – wakacje z Bogiem

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

“Trzeba mądrze korzystać z wakacji, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego, na wartościową lekturę i na dobre rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w większej mierze modlitwie, kontemplacji i słuchaniu głosu Bożego”. – św. Jan Paweł II

Trwa okres wakacyjny. Dla wielu z nas to okazja, by nacieszyć się upragnionym wypoczynkiem. Pamiętajmy jednak o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu. Czasu, który w sposób szczególny zbliża do Boga.

Na terenie diecezji rzeszowskiej, znajduje się wiele pięknych miejsc świadczących o obecności Pana Boga. Jednym z nich jest m.in. Grzywacka Góra. Od lat cieszy się niezwykłą popularnością i czcią. To właśnie tutaj, człowiek w niewypowiedziany sposób odczuwa obecność Boga przejawiającego się w pięknie natury i widokach nieba.

O Grzywackiej Górze mówi się, iż jest jednym z najpiękniejszych szczytów zachodniej części Beskidu Niskiego. Wzdłuż polnej drogi, wiodącej przed Milenijny Krzyż Papieski rozmieszczone są stacje Męki Pańskiej. Każda wyjątkowa bowiem ukazuje jaką wartość w oczach Bożych ma każdy człowiek. Sam zaś krzyż na górskim szczycie jest znakiem przeogromnej miłości Boga do człowieka. Symbolem wiary oraz pamiątką wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat.
W okresie wakacyjnym warto nawiedzić to miejsce, by poznać uroki piękna krajobrazu Bożego oraz delektować się bliskością Boga i nieba.

Fot. N.J
Natalia Janowiec