Diecezja rzeszowska w Łagiewnikach i w TVP1

Program Pierwszy Telewizji Polskiej w każdą niedzielę o godz. 7.00 transmituje Msze św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Eucharystie odprawiają księża z diecezji, które w danym momencie pełnią miesięczny dyżur. Od 30 lipca do 27 sierpnia 2017 r. dyżur w Łagiewnikach pełni diecezja rzeszowska.

Mszom św. będą przewodniczyć księża z czterech parafii diecezji rzeszowskiej. Duchowni z tych parafii będą także głosić homilię, a parafianie zadbają o oprawę liturgiczną Eucharystii. Wyjątkiem będzie niedziela 20 sierpnia, kiedy o liturgię zatroszczy się archidiecezja krakowska. Pierwsza Msza św. z udziałem parafii z diecezji rzeszowskiej odbędzie się 30 lipca.

30 lipca 2017 r. – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie – katedra

6 sierpnia 2017 r. – parafia św. Brata Alberta w Kolbuszowej

13 sierpnia 2017 r. – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle

20 sierpnia 2017 r. – archidiecezja krakowska