Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVI Niedzielę Zwykłą, 23.07.2017 r.

Wpisany przez red.

1. Od 19 do 26 lipca 2017 r. odbędzie się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Uroczyste otwarcie festiwalu, poprzedzone korowodem, odbędzie się w piątek, 21 lipca, o godz. 17.00. W niedzielę, 23 lipca o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Polonii. Festiwal zakończy się 26 lipca.

2. W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdów o zbiórkę do puszek na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Kurii lub na jego konto:
39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

3. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie o 17.00 na placu im. Armii Krajowej w Rzeszowie. W programie: 17:00 – Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja. Msza św. będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via.

4. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych
i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (bp T. Bronakowski). Zachęćmy wiernych do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe. Przesyłamy materiały duszpasterskie na sierpień – miesiąc abstynencji z Apelem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i plakatem.

5. Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w dniach
3-6 sierpnia 2017 r. Centralna uroczystość w niedzielę, 6 sierpnia. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy abp Józef Michalik z Przemyśla. Szczegóły na plakacie.

6. W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy rzeszowskiej farze o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.

7. Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Prosimy w tym czasie nie organizować innych dożynek czy uroczystości.