Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVII Niedzielę Zwykłą, 30.07.2017 r.

Wpisany przez red.

1. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

2. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie o 17.00 na placu im. Armii Krajowej w Rzeszowie. W programie: 17:00 – Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pa¬mięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja. Msza św. będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via.

3. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości przesyła nowy numer czasopisma „Wolność i Miłość” oraz plakaty trzeźwościowe. Prosimy również o wyłożenie Ksiąg Trzeźwości w parafiach przez cały sierpień.

4. Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w dniach
3-6 sierpnia 2017 r. Centralna uroczystość w niedzielę, 6 sierpnia. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy abp Józef Michalik z Przemyśla. Szczegóły na plakacie.

5. W piątek, 4 sierpnia, wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności
i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00, zaś o godz. 20.30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża. Na stronie internetowej radia VIA (www.radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz wszystkie relacje antenowe.

6. Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Szczegółowy program na plakacie.

7. Zapraszamy na konferencję dla mężczyzn „Przemienieni 2”, którą poprowadzi Michał Piekara,
w niedzielę, 6 sierpnia 2017 r., o godz. 20.00 u OO. Pijarów w Rzeszowie, przy ul. Lwowskiej 125. Szczegóły na stronie:www.meskagrupa.pl

8. W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, który przejdzie przez naszą diecezję
w środę, 2 sierpnia będzie zamknięcie lub ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa i na terenie gmin: Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Boguchwała, Lubenia, Tyczyn, Chmielnik. Prosimy o cierpliwość i dostosowanie się do ograniczeń (wyścig wystartuje z Nagawczyny k. Dębicy o godz. 13.40 w Rzeszowie na mecie będzie o godz. 16.35).