Nabożeństwa Fatimskie w Tarnowcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Wydaje się, że orędzie Najświętszej Maryi Panny należy odczytywać w świetle “znaków czasu”, znaków naszych czasów. Wezwanie do pokuty jest wezwaniem matczynym, a jednocześnie mocnym i jednoznacznym. Miłość, która “współweseli się z prawdą (por. 1 Kor 13,6), potrafi być wymagająca i zdecydowana. Wezwanie do pokuty łączy się, jak zawsze, z wezwaniem do modlitwy. Zgodnie z tradycją wielu wieków Matka Boża Fatimska wskazuje na różaniec, który słusznie określa się mianem “modlitwy Maryi”, modlitwy, w której czuje się Ona z nami w szczególny sposób zjednoczona. Ona sama modli się z nami. Modlitwa różańcowa obejmuje problemy Kościoła, Stolicy św. Piotra, problemy całego świata. [św. Jan Paweł II]

Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, to jedno z najpiękniejszych sanktuariów diecezjalnych. Maryjna świątynia cieszy się niezwykłą czcią wiernych, którzy przynoszą do niej swoje troski, problemy i radości. Dla wielu jest miejscem szczególnym. To właśnie tutaj, człowiek w niewypowiedziany sposób odczuwa obecność Maryi – Matki Syna Bożego, Pani i Królowej Nieba i Ziemi.
Z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy Objawień Fatimskich parafia w Tarnowcu zaprasza wszystkich do udziału w comiesięcznych nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Program nabożeństwa obejmuje: spowiedź, Eucharystię, modlitwę różańcową, procesję z figurą Matki Bożej Zawierzenia oraz Apel Jasnogórski.
Szczegóły można przeczytać na plakacie oraz stronie internetowej parafii.

Natalia Janowiec