Powołanie – najważniejszy cel młodości

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

XXX Jubileuszowe Saletyńskie Spotkanie Młodych – Dzień IV

Czwarty dzień Saletyńskiego Spotkania młodzi rozpoczęli wspólną modlitwą. Rozmowa z Bogiem jak podkreślają uczestnicy to ,,najcenniejszy dar od Boga’’, który w sposób dogłębny zbliża do Chrystusa.

Kulminacyjnym punktem dnia była poranna konferencja o rozeznaniu swojego powołania, którą wygłosił ks. Krystian Sacharczuk. Duchowny archidiecezji warszawskiej przed kilku laty związany był z teatrem ,,Studio Buffo’’ w Warszawie. Mógł zdobyć sławę jednak wybrał życie z Bogiem. – Pracując w teatrze muzycznym nie do końca wiedziałem czy rzeczywiście to moje powołanie. Wahałem się. Ostatecznie wybrałem pragnienie, które wiązało się z powołaniem. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania : Co chcę w życiu robić ? Kim chcę w życiu być ? Myślę, że to drugie pytanie jest najważniejsze. Jeżeli znajdziemy się na dobrej drodze naszego powołania to ostatecznie znajdziemy spełnienie i szczęście. Powołanie jest wartością, celem, do którego każdy młody człowiek powinien dążyć. Jeśli ktoś nie potrafi podążać drogą swego powołania jest potwornie pogubiony, dlatego odnalezienie swego powołania jest głównym i podstawowym zadaniem młodości.
Popołudniu młodzi wzięli udział we Mszy św., koncelebrowanej na placu sanktuaryjnym. Po liturgii słowa i liturgii eucharystycznej wysłuchali świadectwa Grzegorza Wacława ,,Dzikiego’’, który poraniony przez życie odnalazł Boga. Dzień zakończył wyświetlony przez organizatorów film pt. ,,Zerwany kłos’’ oraz koncert zespołu NiemaGotu, twórców hymnu ŚDM ,,Błogosławieni miłosierni’’.

Fot. N.J
Natalia Janowiec