17 rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

2 sierpnia 2000 – to ostatni dzień pielgrzymowania ziemskiego dla ks. kanonika Franciszka Bogunia. Odszedł niespodziewanie. Po ośmiu latach wytężonej pracy na tarnowieckiej ziemi przyszło mu stanąć przed Panem.

Jakim pozostał w pamięci tarnowieckich parafian? Gorliwy czciciel Najświętszej Maryi Panny w Jej Tarnowieckim znaku, Apostoł Ewangelii Życia, Apostoł Trzeźwości, wspaniały kaznodzieja i cierpliwy spowiednik. W kontaktach z ludźmi – serdeczny, życzliwy, zawsze uśmiechnięty. Bez cienia skargi na nękające go cierpienia. Powszechnie szanowany i szanujący każdego. Patriota.

W każdą kolejną rocznicę śmierci księdza kustosza Bogunia, jego koledzy kursowi z ks. bp. Edwardem Białogłowskim, zaprzyjaźnieni kapłani, krewni oraz parafianie, spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej Tarnowieckiej. O godz. 10:00 sprawują Mszę Świętą za dusze śp. ks. Franciszka i zmarłych kapłanów z roku oraz za poprzednich proboszczów i kustoszów Tarnowca. Homilię w tym roku wygłosił ks. dr Andrzej Skiba – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po Mszy św. kapłani udali się w uroczystej procesji na cmentarz parafialny.

ks. Grzegorz Wolan