Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIX Niedzielę Zwykłą, 13.08.2017 r.

Wpisany przez red.

1. Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach zaprasza na uroczystości odpustowe od poniedziałku 14 sierpnia do czwartku 17 sierpnia. Uroczystą sumę we wtorek, 15 sierpnia, poprowadzi Ks. Biskup Antoni Długosz z Częstochowy.

2. W poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia, Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą nieczynne.

3. W piątek, 18 sierpnia 2017 r. na godz. 12.00 zapraszamy księży dziekanów po odbiór aplikat ze zmianami duszpasterskimi. Objęcie nowych placówek winno się dokonać do 26 sierpnia 2017 r.

4. Zapraszamy młodzież i duszpasterzy do wzięcia udziału w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski). Zakończenie 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Szczegóły na stronie http://zbuta.rzeszow.pl/.

5. W środę, 23 sierpnia wspomnienie bł. Władysława Findysza, KM. O godz. 11.00 – uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zapraszamy do udziału.

6. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie w dniach 23-26 sierpnia (od kolacji we środę do obiadu w sobotę). Prowadzący: o. Albert Oksiędzki OSPE. Zgłoszenia na furcie WSD w Rzeszowie.

7. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

8. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Rzeszowie DD „Tabor” oraz 31 sierpnia (czwartek) o godz. 13.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Instytucie, Rzeszów, ul. Witolda 11a.

9. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu br. rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Formacja trwać będzie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego w maju 2018 r., a wcześniej centralnym wydarzeniem będzie Wigilia Paschalna, podczas której Ksiądz Biskup w Katedrze Rzeszowskiej udzieli sakramentów inicjacji chrześcijańskiej katechumenom uczestniczącym w tej formacji. Równocześnie informujemy, że od lipca br. siedziba Centrum Katechumenatu z Domu Diecezjalnego Tabor przeniesiona została do parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie /osiedle Biała/, ul. Kardynała Karola Wojtyły 114. Bliższych informacji udzielają: odpowiedzialny za Centrum – ks. Wiesław Rafacz, tel. 606 366 750, oraz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego – ks. Tomasz Bać, tel. 696 674 169. Zgłoszenia – do 15 września br. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej: www.katechumenat.rzeszow.pl

10. Kino „Zorza” zaprasza na film „Fatima, ostatnia tajemnica” w dniach 12-18 sierpnia (przedpremiera). W pozostałych kinach od 18 sierpnia. „Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.” (z zapowiedzi filmu).